A gdyby tak powrócić do zmysłów

W konsekwencji tej gonitwy myśli nasz umysł jest nieustannie zapchany, zmysły odrętwiałe, ciało napięte, a zachowania sztywne i przymusowe.

Większość z nas doświadcza na co dzień, że w naszych dialogach wewnętrznych na przemian głos zabierają Depresor i Fikser.
Depresor mówi nam, że nie nadajemy się, że się nie uda, że brakuje nam, że nie umiemy… Dla równowagi po jakimś czasie włącza się Fikser i przekonuje, że wszystko da się naprawić, że powinniśmy to i to, że jak nauczymy się, to damy radę, że kolejne szkolenie pomoże.
Ta komitywa Depresora i Fiksera żeruje na założeniu, że jesteśmy uszkodzeni. Pierwszy z nich wykazuje, że tak jest, drugi – próbuje naprawiać to uszkodzenie.
W konsekwencji tej gonitwy myśli nasz umysł jest nieustannie zapchany, zmysły odrętwiałe, ciało napięte, a zachowania sztywne i przymusowe.
Można jednak stosunkowo łatwo uwolnić swoje myśli z tych kleszczy. Można spowodować, że będą swobodne, bez dodatkowych obciążeń, które fundują nam Depresor i Fikser. Wtedy też i nasze działania stają się swobodne, naturalne i lżejsze. A przez to bardziej skuteczne i zdrowe. To uwolnienie to powrót do zmysłów. Poprzez proste techniki dostrojenia i mapowania umysł-ciało uwalniamy się od fałszywych wyobrażeń na temat siebie i sztucznych wymogów stawianych sobie i rzeczywistości.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to:
– przeczytaj książkę Stanley’a Blocka Powrót do zmysłów, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2016
– zapisz się na kurs Mind-Body Bridging w Poznaniu.
A najlepiej zrób i jedno, i drugie!


Informacje o kursie.
– Prowadzący: Marcin Fabjański – filozof, dziennikarz, certyfikowany trener metody MBB (Mind-Body Bridging), tłumacz książki Powrót do zmysłów
– Miejsce: Poznań
– Termin: 5,12,19 i 26 stycznia 2017 (czwartki) w godz. 17:00 – 20:00
– Koszt: 600 zł
– Zgłoszenia i więcej informacji: kontakt@ewaschabek.pl


Następny wpis:

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-teamwork-logo-image22931465


© 2014 Ewa Schabek supported by all visual